2019

29.12.2018 panin sisse oma esimese ostuorderi, selleks oli Vestige Verdanti aktsia. Lubasin endale, uue aasta lubadusena, et ma õpin investeerimist ja saavutan sellega finantsilise vabaduse hiljemalt 35. eluaastaks. Minu õpingud said alguse Google’st, sealt liikusin Youtube’i järgmisena avastasin ülipõnevad raamatud.

29.12.2018

Nagu juba sissejuhatusest lugesite, ostsin ma sel päeval Vestige Verdanti aktsiaid. Ma ei teinud mingisugust analüüsi – ega ma ei osanud ka. Mind lihtsalt võluti ära – kes siis keeldub kui lubatakse 1500% tootlust + dividende. Minu arust väga hea tootlus kuid mida aeg edasi, seda vähem ma seda tootlust usun.

23.05.2019

Päev mil ma sisenesin börsile. Sel päeval ostsin ma omale Merko Ehituse aktsiaid. Nendega läks alguses natuke pahasti, sest juba mõne nädala pärast kukkus hind põhja, kust ta pole siiani välja saanud. Ma isegi ei teinud sellest välja, sest sain sealt head dividendi 1€ aktsia kohta – tootluseks teeb see 10%. Viimastel päevadel on Merko vaikselt kasvama hakkanud ja kes teab ehk ületab mu ostuhinna piiri.

21.07.2019

Terve juuli kuu otsisin head dividendi aktsiat. Kord sattusin peale CNSL´ile ja noo sealne dividendi tootlus oli 33%. Kuna ma olin analüüsi osas veel täielik võhik, siis ma ei teinudki seda. Dividendi päeval ma neid ei saanud ja kui ma guugeldama hakkasin avastasin, et see aktsia enam ei maksagi neid – suur pettumus. Kõigele lisaks ma ei müünud aktsiat maha vaid lootsin tõusu, noo tõusu ei tulnud aga tuli suur kahjum. Sellel kahjumi ajal lugesin ma Alexander Elderi raamatut, kus õpetati mitte massiga kaasa minemast, ja ma olen kindel, et tänu talle ma seda ei teinudki. Üks kuu hiljem kasvas aktsia samasse tippu ja ma sain ta maha müüdud. Minu kurvastuseks ei saanud ma kasumit ikkagi kätte, sest konto hooldustasud ja komisjoni tasud sõid kõik mu kasumi ära. Minu ostuhinna ja müügihinna vaheline kasv oli 23,6%. Siit ka minu soovitus Teile, arvutage välja kui palju Te makstate kuludele ja siis arvutage välja kui palju peaks Teie aktsia kasvama, et üldse plussi jääda. Mõelge ka ratsionaalselt, sest iga aktsia ei kasva 23,6% mõne päevaga nagu mul.

Muud edusammud

Eelnevalt nägite mõndasid aktsiaid, mis ma ostnud olen. Neid on muidugi veel näiteks LaMuu, ühisrahastuses 2 projekti ja muidugi viimase aja populaarseim uudis COOP panga IPO, kus ma ka oma panuse andsin.

Peale investeerimise ja selle õppimisega käisin ma koolis. Sel ajal olin ma 11. klassis ja see oli kõige raskem aasta üldse – kodutöid oli palju, pidi tegema uurimustöö ning lisaks käisin veel keemiaolümpiaadil. Kõige selle suure töö lõpetuseks, lõpetasin klassi neljade-viitega, mida ma suutsin viimati teha 2. klassis.

Eriliseks tegi selle aasta veel see, et ma alustasin blogi pidamisega. Kõige selle ülesehitamine võttis aega nädalaid. Kuigi ei ole see lehekülg veel 100% valmis, olen ma selle üle väga uhke ja loodan, et Teile sobib see teema.

Lugesin läbi sel suvel 6 raamatut, lehekülgede arvu ma ei mäleta, aga neid oli rohkem kui ma oma elus lugenud olen (kooliõpikud ei loe). Ma avastasin, et lugemine on igav, mõttetu ja ajaraiskamine. Raamatute lugemine on kõige parem ajaveetmise viis üldse. Nutitelefoni libistades raiskame oma elus väga palju väärtuslikku aega. Raamatud see eest annavad teadmisi, millega elus läbi lüüa.

Börsihai

Selle aasta tippsündmuseks oli minu jaoks börsihai. Tippsündmus sellepärast, et ma sain tunda päevakauplemise negatiivset poolt. Nimelt siis arvuti taga passimist. Börsihai hakkas 16.30 ja lõppes 23.00, ma olin enamuse ajast arvuti taga ja vaatasin graafikuid, ennustasin turu liikumisi ja ei saa mainimata jätta, et ma ennustasin enamasti õigesti. Minu suurimaks kaotuseks oli nädala kestnud langus, milles ma osalesin. Kuid ma teadsin, aktsia tõuseb, seega ostsin ma seda odavalt juurde ja lõpuks sain sealt äkki 300$ kasumit. Lõppude lõpuks jäin ma 1185. kohale, aga ma ei läinudki sinna võitma, vaid õppima.

Leave a Reply