Kuidas mul 2019 aastal läks?

Eelmises postituses saite lugeda minu saavutusi aastal 2019. Tänases postituses tahaksin viia Teid kurssi kõigi oma investeeringutega ja tootlustega. Pean tõdema, et ei läinud just kõige paremini.

Minu kõige esimene investeering.

Kahjuks ei tea ma selle kohta mitte midagi. Olen saanud mõned kvartali tulemused, aga need ei näita kuidas minu varal läheb. Mida ma tean on see, et nendel ei ole olnud kõige parem algus. Mina endiselt loodan parimat ja ehk tuleb ka mõni euro kasumit. See eest, et ma olen infosulus on mul sooduskood, millega ma saan nende poest allahindlust, nii kaua kuni ma nende investor olen.

Crowdestate

Eesti üks tuntumaid ühisrahastusplatvorme, kus ma ka oma teise investeeringu tegin. Investeeringuks osutus siis Global Nord Timberi refinantseerimis laen. Kuna tootlus oli minu arust üsna hea 16% aastas. Olin veel algaja, sest just selle investeeringu tegin ma veebruari kuus. Kuna laen olin bullet graafikuga, mis tähendab siis seda, et põhiosa makstakse alles laenuperioodi lõpus. Selle laenuga oli alguses kõik normis. Noo vähemalt esimesed 2 kuud. Pärast seda olid peaaegu, et kõik intressimaksed viivises. Ma ise veel mõtlesin, et “väga hea, saabki rohkem raha”. Kui aga Crowdestate sattus kriitika alla seoses Baltic Q House´iga otsustasin ma oma investeeringu järelturul maha müüa. Lasin hinda veidi alla ja osteti mõne päevaga ära. Teenisin tootluseks 12,9%, mis minu arvates on täitsa hästi.

Estateguru

Estateguru on jällegi Eesti üks tuntumaid ühisrahastusplatvorme. Estateguru tegin ma oma kolmanda investeeringu ja sellega on kõik väga hästi. Teenin iga kuu 49 senti ja tootluseks on 11% aastas, mis minu meelest on ka täitsa normaalne. Selle investeeringuga saan ma rahus magama minna, sest probleemid on kõik ära lahendatud.

Merko Ehitus

See oli minu esimene aktsia, mille ma otsin börsilt. Kahjuks ostsin ma seda liiga vara, sest kohe pärast minu ostu langes see umbes 9%. Kuna aktsia sai soetatud ainult dividendide tõttu, siis ma ei lasknud langusel end häirida. Dividende sain ma 10€. Minu plaan oli neid pidevalt juurde osta, aga see ongi plaaniks jäänud. Kui nüüd vaadata ainult Merkolt saadud tulu siis olen ma teeninud 10% tootlust*. Kui nüüd arvestada võtta kõik need kulud ja hinna langus hetke seisuga (01.01.2019) siis ma olen kahjumis. Täpsemalt olen ma maksnud juba pangale 9,08€, dividendidelt 2€ tulumaksuks, hinna langusele 7,2€. Kõik see kokku teeb minu tootluseks -8,2%. Kui aga oleksin vähekene kauem oodanud, oleksin ma kahjumis kõigest 0,11%. Tasub tähele panna seda, et ma ei ole seda kahjumit realiseerinud, seega võib sel aastal kõik veel muutuda.

*siit pole maha arvestatud tulumaksu, komisjoni tasu ostmisel, panga haldustasusid ja aktsia hinna langust

LaMuu

Minu investeeritud summa oli 99.99€. Olen sellest kampaaniast pettunud selle poolest, et aktsia hind osutus üsna kõrgeks – 33,33€ aktsia, mis tähendab, et mul on ainult 3 aktsiat. Vaatasin, et tänase seisuga on mu kahjum seal -8,5%. Kuid jällegi tasub mainida, et mul on nende poe sooduskood, mis tähendab, et kui ma tahaksin oma raha tagasi teenida, siis peaksin ma lihtsalt nende kohvikust jäätist ostma. Lisaks sooduskoodile said kõik investorid omale tasuta jäätise, mis oli kindlasti parimaid, mis ma saanud olen.

LaMuu-d soetasin ma endale Funderbeami vahendusel. See on Eestis väga hea platvorm, sest selle vahendusel on võimalik soetada ettevõtte aktsiaid mis pole börsil noteeritud. Tänu Geenius portaalile, leidsin ma selle kampaania ja võtsin ka sellest osa. Saan tunda uhkust, et osalesin Funderbeami ühes kõige edukamas kampaanias. LaMuu rahastuse kaasamine oli nii võrd edukas, et nad pidid oma kampaania varem lõpetama, kuna investoreid oli väga palju ja kampaania märgiti mitmekordselt üle. Kui ma nüüd õigeid numbreid mäletan, siis nad tahtsid saada 600 000 aga said 4 miljonit.

Consolidated Communications Holdings Inc

Esimene aktsia, mis kujunes välja minu parimaks investeeringuks.
Suvel lugesin raamatut tehnilisest analüüsist. Minu suurimaks üllatuseks osutus see, et ma olin ostnud aktsia just sel vahemikul, mil kõik indikaatorid näitasid kindlat tõusu. Kõigest sellest lähemalt on võimalik lugeda siit.

COOPi IPO oli selle aasta tipp sündmus. Kahjuks ei tulnud see nii välja nagu loodeti, aga sellegi poolest oli see Eestile väga suur edusamm – üle 4000 uue investori, miljoneid eurosid kaasanud ettevõtmine, isegi välismaa ajakirjades kirjutati sellest ja minagi tegin sellest mitu postitust. Selle investeeringuga ei ole ma teeninud kasumeid ja minu mitterealiseeritud tootluseks on -11,80%.

Baltika

2019 aasta kõige halvem investeering oli mul Baltika aktsiate ost. Selle aktsiaga teenisin ma üle 130 euro kahjumit ja 64,3% minu varast lihtsalt haistus.

You don’t have to be great to start, but you have to start to be great.

Zig Ziglar

Leave a Reply