Oktoober – november 2021

crop anonymous financier planning budget writing numbers in notebook

Ma võtsin osa Enefiti ja Hepsori IPO-dest, ei saa kurta. Olen teeninud realiseerimata kasumiks üle 500 euro. Mida ma selleks teinud olin? Ütleme nii, et väga midagi – loen siit ja sealt uudiseid – rahvas tahab (nõudlus suur ja pakkumine väike). Lihtne majandusloogika juurde ja võib päris hästi teenida. Mõni inimene rügab kuskil laos või piiksutab toite kassas 8 tundi päevas ja saab sisuliselt sama raha kätte. Ma ei tahaks küll head tuju rikkuda, aga kaua see kesta ei saa.

Cowen inc.

Esimene investeering ettevõtte alt. Tegin tehingu Interactive Brokersi alt, sest siis ei pea ma muretsema tehingukulude pärast ja hakkama vaatama, et kas tehing on piisavalt suur, et tasuks end ära. Tänaseks olen küll punases, aga kuna näitajad on väga madalad, siis puhtalt näitajate pärast hoian ma ettevõtet oma portfellis edasi. Kahjum ei ole ka kõige suurem, mistõttu und ei ole veel segama hakanud. Kogukahjum on 17$ protsentuaalselt ligi -2%.

Enefit Green: märkimine

Ühel päeval tuli uudis, et Enefit Green valmistub börsile tulema ja juba veidi hiljem tuli uudis, et täna hakkas märkimine. Kummaliselt kiiresti, aga see ei olegi oluline. Oluline on see, et ta tuli ja tegi kõik märkijad rikkamaks. Esimestel päevadel ostjad said küll aktsiad kallimalt, aga ka nemad on rikkamad. Nüüd vaatan, et viimased päevad on pigem alla suunas liikunud – ei tea, kas peaks hakkama müüma või ootama uusi aruandeid, sest elekter on ju kallis ja loogilises mõttes peaks Enefit sellest midagi ka teenida. Kokkuvõttes märkisin 364 aktsiat ja olen tänaseks teeninud üle 350€.

Hepsor: ost

Märkisin kohe esimesel päeval, sest 10.-12. novembril märkijatele anti eelis. Kuna lubati kuni 100 aktsiat, siis lootsin, et mingi 50 tk saab ikka kätte. Märkisin 70 tk ja sain 23 tk. Kui ma seda uudist nägin, siis ma olin ikka üpris pettunud, sest tegin ettevõtte loomise algusest kirjutamata reegli, et investeeringud võiksid olla 300+€. Kokku maksin ma nende eest 269,1€ + 3€ komisjoni. Sain peaaegu oma eesmärgi täidetud, aga ikkagi väga vähe sain kätte. Mind rahustab mõte, et need, kes märkisid ikkagi kümnete tuhandete eest, siis nemad jäid veel suuremast kogusest ilma.

Hepsor: müük

Müüsin Hepsori maha, sest ma ei saanud nii suurt osa kätte kui lootsin ja aktsia hind hakkas langema. Isiklikult on huvi endiselt ettevõtte vastu ja seega hoian silmad ja kõrvad lahti. Teenisin müügiga ligi 100€ kasumit tootlusena 35+%, seega mina olen selle tehinguga väga rahul.

Portfell üldiselt

Varahaldus ettevõtte portfell on kasvanud 723 eurost 2500 euroni. Need on aga ainult investeeringud. Rahas on hetkel 803€, mis on päris suur summa. Seetõttu olengi viimased päevad väga aktiivselt tegelenud uue investeeringu otsimisega. Kuna soovin oma investeeringuid suunata rohelistesse sektoritesse, siis täna on mul radaril vesiniktehnoloogia ettevõtted ja RUEX. Ma isiklikult usun, et viimasesse teen ka investeeringu. Aga sellest veidi hiljem.

Üldine portfell on mul tänaseks kasvanud juba üle 6000€ suuruseks ja kui ma varasemalt mainisin, et tahan järgmiseks aastaks kasvatada portfelli 10000 euro suuruseks, siis ma täna ei näe muud takistust kui turgude korrektsiooni oht.

Ettevõtte portfelli väärtuse kõver